Jakie ogrodzenie wybrać? Zobacz 5 najpopularniejszych rozwiązań

Jakie ogrodzenia wybrać? To bardzo częste pytanie, które zadaje sobie wielu naszych klientów z Krakowa i okolic przed spotkaniem z Nami. W takich przypadkach zawsze staramy się doradzić najlepsze rozwiązanie, które będzie najbardziej odpowiednie dla ich potrzeb. W oparciu o nasze doświadczenie oraz wiedzę przygotowaliśmy zestawienie 4 najpopularniejszych rozwiązań, które aktualnie dostępne są na rynku.

Ogrodzenie panelowe

Kraków ogrodzenia z paneli

Ogrodzenie panelowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród naszych klientów z Krakowa, jesteśmy przekonani że podobnie jest również w innych rejonach Polski. Jak sama nazwa wskazuje, panelowe ogrodzenie składa się z gotowych elementów (paneli ogrodzeniowych). Panele wykonane są z drutów od 3 do nawet 8mm w zależności od rodzaju paneli ogrodzeniowych. Największą popularnością cieszą się panele typu 3D, oznaczane symbolem 3D, Vega B lub Nylofor 3D w zależności od producenta. Mają one charakterystyczne przetłoczenia usztywniające panel ogrodzeniowy. Występują w wysokościach od 103cm do nawet 223cm, są wykonane z drutów o średnicy 4 lub 5 mm, dostępne w wersji ocynkowanej lub ocynkowanej i malowanej proszkowo. Dokonując wyboru ogrodzenia panelowego, warto zwrócić uwagę na jakość i technologię wykonania, rzeczywistą grubość drutu oraz wielkość oczka, tyczy się to również słupka ogrodzeniowego. Nierzadko za niską ceną produktów zwłaszcza tych oferowanych w marketach kryje się słaba ich jakość, których wady ujawniają się dopiero po okresie gwarancji. Jeszcze nie tak dawno temu ogrodzenia wykonane z paneli można było spotkać głównie w firmach lub obiektach przemysłowych, od kilku lat trendy się zmieniają i to rozwiązanie zagościło na naszych posesjach na stałe.

 

Zalety ogrodzenia panelowego

Tanie ogrodzenie panelowe to zbyt duże uproszczenie, z którym spotykamy się również w Krakowie. Ta oczywista zaleta ma niewątpliwe duży wpływ na wybór tego rozwiązania ale nie powinna przysłaniać nam wielu innych plusów. Tak, ogrodzenie z paneli jest relatywnie tanie, dodatkowo z odpowiednim sprzętem i doświadczeniem montaż wykonuje się szybko i sprawnie, co oczywiście przekłada się na koszty wykonania ogrodzenia panelowego. Trwałość to kolejna cecha panelowego ogrodzenia. Ponieważ dobrej jakości elementy są odporne na warunki atmosferyczne i praktycznie nie wymagają żadnych działań. Jeśli natomiast zaistnieje konieczność naprawy ogrodzenia, na przykład z powodu mechanicznego uszkodzenia, wystarczy że wymienimy pojedynczy element. W końcu, ogrodzenie panelowe może być po prostu ładne. Oczywiście to kwestia gustu ale w dobie minimalizmu odpowiednio dobrane i zaprojektowane ogrodzenie może wpisywać się bardzo dobrze w charakter domu i przestrzeni dookoła niego.

Ogrodzenie posesyjne (ślusarskie)

Typem ogrodzeń na które warto zwrócić uwagę są ogrodzenia wypełnione przęsłami wykonanymi z profili stalowych. Nie mają one swojej charakterystycznej nazwy, wykonuje się je pod indywidualne zamówienia Klientów i posiadają szeroką rzeszę zwolenników szczególnie na froncie posesji. Zmieniające się trendy spowodowały odejście od klasycznych tzw. kutych ogrodzeń w kierunku prostszych form z których na wyróżnienie zasługuję wzór Horizontal. Są to szerokie profile umieszczone w poziomie, zabezpieczone poprzez ocynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Odstęp jak również szerokość profili, można dobrać do indywidualnych preferencji. Ogrodzenia tego typu pozwalają wyróżnić swoją posesję i są ciekawą alternatywą zwłaszcza jako ogrodzenie frontu. Można również wykonać tego typu ogrodzenia jako wypełnienie ogrodzenia betonowego, z kamienia, lub z bloczków betonowych. Bramę i furtkę można wykonać według tego samego wzoru co nadaje harmonii całemu ogrodzeniu.

 

Zalety ogrodzenia posesyjnego (ślusarskiego)

Największą zaletą jest wyróżnienia swojej posesji na tle powtarzalnych wzorów.  Zachowanie intymności na posesji, wykorzystując wzory z gęstym wypełnieniem. Wykonanie bardzo różnych form o indywidualnych wymiarach (brak standaryzacji). Tego typu ogrodzenia tworzymy przy ścisłej współpracy z Klientem, służąc doświadczeniem. Bramy i furtki o tym samym wzorze co przęsła sprawiają, że całe ogrodzenie jest spójne i współgra ze sobą.

Ogrodzenie panelowe Kraków

Ogrodzenie z siatki

Siatka ogrodzeniowa ma bardzo długą historię w naszym kraju, Kraków nie jest tutaj wyjątkiem. Rozwiązane bardzo dobrze znane, stosowane od dziesiątek lat. Kiedyś wybór siatki było bardzo ograniczony, dodatkowo ogrodzenie z siatki wymagało regularnego zabezpieczania przed korozją, np. przez malowanie. Na szczęście aktualnie te problemy są już za nami. Posiadamy szeroką ofertę siatek ogrodzeniowych, dzięki czemu możemy dopasować ogrodzenie do potrzeb klienta. Do wyboru mamy siatki wykorzystywane do ogradzania terenów leśnych, tzw. siatki leśne, jak również siatki ogrodowe powlekane w różnych kolorach i wymiarach, które mają zastosowanie w każdym otoczeniu.

 

Zalety ogrodzenia z siatki

Podobnie jak w przypadku ogrodzenia panelowego, koszty materiałów jak i wykonania ogrodzenia z siatki są bardzo atrakcyjne. Szczególnie ma to istotne znaczenie w przypadku dużych powierzchni, gdzie siatka sprawdza się idealnie. Dodatkowo za sprawą systemowych rozwiązań oraz możliwości ogradzania działek z dużymi spadkami terenu, ma ona dużą rzeszę zwolenników. Nadaje się do ogradzania zarówno posesji prywatnych, przemysłowych, budynków użyteczności publicznej oraz terenów zielonych.

Ogrodzenie z siatki Kraków

Jeśli potrzebujesz solidnej i sprawdzonej firmy do wykonania ogrodzenia w Krakowie lub okolicy to jesteśmy firmą, której szukasz!

Ogrodzenia z bloczków betonowych JONIEC

Ogrodzenie z bloczków betonowych Kraków

Ogrodzenia z bloczków betonowych firmy JONIEC, to rozwiązanie polecane szczególnie na frontową część ogrodzenia. Dobrze wykonane ogrodzenie to już nie tylko środek zapobiegawczy ale prawdziwa ozdoba domu. Można powiedzieć, że tego typu ogrodzenie pełni rolę reprezentacyjną. Szeroki wybór bloczków firmy JONIEC o różnych fakturach w połączeniu z bardzo bogatą kolorystyką daje nam nieograniczoną swobodę. Odpowiednio dobrane połączenia faktury i kolory pozwala podkreślić charakter domu. Bloczki modułowe lub łupane imitujące kamień w połączeniu z przęsłami stalowymi lub drewnianymi pozwalają tworzyć bardzo różne formy architektoniczne.

 

Zalety ogrodzenia z bloczków betonowych

Jak już pisaliśmy wcześniej niewątpliwą zaletą tego typu ogrodzenia jest ich wizualny aspekt. Jednak to nie wszystko, kolejną cechą o której warto wspomnieć jest ich trwałość. Tutaj nie ma zaskoczenia, ogrodzenie z bloczków betonowych wykonane z dobrej jakości materiałów posłuży Nam bardzo długo nie tracąc nic ze swoich właściwości wizualnych. Dużym plusem tego rozwiązania jest łatwość utrzymania w czystości. Ogrodzenie betonowe jest na tyle wytrzymałe, że można je myć nawet za pomocą myjek ciśnieniowych.

Ogrodzenie gabionowe

Ostatnim rozwiązaniem, które można wykorzystać do ogrodzenia swojej posesji jest ogrodzenie gabionowe. Ten rodzaj ogrodzenia cieszy się rosnącą popularnością w Krakowie i nie tylko. Proste założenie prowadzi do bardzo ciekawych efektów. Ogrodzenie gabionowe to nic innego jak stalowe kosze wypełnione kamieniami. W zależności od preferencji kamienie mogą mieć różne rozmiary i kolory. Solidne rozwiązanie, które posłuży przez lata. Doskonale uzupełnia się z nowoczesną architekturą inwestycji. Rozwiązanie szczególnie cenione przez Klientów preferujących intymność i możliwość całkowitego odgrodzenia się od zewnętrznego otoczenia.

 

Zalety ogrodzenia gabionowego

Podobnie jak w przypadku ogrodzenia z betonowych bloczków, ogrodzenie gabionowe cechuje się dużą wytrzymałością, oczywiście pod warunkiem użycia odpowiedniej jakości materiałów oraz wykonania wszystkich kroków przez doświadczoną firmę. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż gabiony mogą zostać wykorzystane w dowolnej formie, nie tylko jako kompletne ogrodzenie całej działki ale również jako słupki czy niskie murki. Ogrodzenia gabionowe można ogólnie podsumować jako elastyczne i wdzięczne rozwiązanie dla praktycznie każdego domu i nie tylko.

Ogrodzenie gabionowe Kraków